Dalintis Facebook'e

  

Apie paiešką

I. Paieška išrašo tekste. Įvedę frazę, žodį ar jo dalį į laukelį „Paieška bazėje su jūsų raktažodžiu“ ir spustelėję ENTER gausite šią informaciją:
 
  • Ištraukų, kuriose minimas jums rūpimas žodis, skaičių ir failų, kuriame jis yra pavartotas, skaičių.
  • Autentiškas laidų ištraukas iš visų bazėje esančių laidų išrašų. Ieškomasis žodis, žodžio dalis ar frazė ištraukoje bus išskirti mėlyna spalva. Spustelėjus varnelę bus galima matyti platesnį kontekstą.
  • Duomenis apie laidą: metus, pavadinimą, transliuotoją, žanrą, archyvinį šaltinį, iš kurio buvo gautas laidos įrašas.

Kai įvestas raktažodis, galima susiaurinti paiešką pagal bendruosius laidų ir (arba) kalbėtojo požymius. PAIEŠKOS stulpeliuose dešinėje galite pasirinkti norimą įrašo ar kalbėtojo požymį:
 
  • metus,
  • laidos tipą,
  • mediją,
  • kalbėtojo tipą.

Susiaurinus paiešką, jums bus pateiktos interviu ištraukos tik iš tų laidų ar kalbėtojų, kurie atitinka jūsų pasirinktus kriterijus. Dėmesio! Susiaurinti citatų paiešką pagal laidų ar kalbėtojų duomenis galima tik tada, jei prieš tai atlikta raktažodžio paieška.

Visas citatas arba tas, kurias pažymėsite varnele kaip tinkamas, galima atsisiųsti wordo formatu, spustelėjus „Atsisiųsti pažymėtus“. Kartu gausite kiekvienos ištraukos laidos duomenis.

Apie laidų išrašymo principus, kalbėtojų ir teksto kodus skaitykite čia.

Pradėdami naują paiešką, spustelėkite „Išvalyti“.

___________________________________________________________________________

II. Viso laidos teksto paieška. Laidas galima atsirinkti pagal bendruosius laidų požymius PAIEŠKOS stulpeliuose. Paieškos rezultatą gausite excelio tipo lentelės forma. Be duomenų apie laidos metus, pavadinimą, mediją, transliuotoją, matysite konkrečios laidos įrašo trukmę. Rezultatus bus galima rūšiuoti pagal kiekvieną iš minėtų parametrų, spustelėjus varnelę ties antrašte. Pažymėtus tinkamus arba visus išrašus galima parsisiųsti, tačiau tik jeigu esate registruotas vartotojas.

Prieiga prie viso interviu teksto suteikiama tik užsiregistravusiems ir gavusiems leidimą vartotojams. Spustelėkite „Prieiga prie viso išrašo teksto“, užpildykite registracijos formą ir išsiųskite prašymą.

Gavę leidimą naudoti visą interviu tekstą, norimus interviu galėsite atsisiųsti zip formatu. Interviu buvo išrašomi naudojant programą CLAN. Jei jos neturite, parsisiųskite iš čia: https://childes.talkbank.org/


Atkreipiame dėmesį, kad, jei prie tekstyno prisijungėte su „Firefox“ naršykle, norėdami peržiūrėti interviu išrašą, turėsite spustelti CLAN logotipą ir kaip peržiūros programą pasirinkti CLAN. Priešingu atveju interviu išrašas bus atvaizduotas netinkamai. Paprastesnis būdas – varnele pažymėti jums reikalingus interviu išrašus ir „Atsisiųsti pažymėtus“.

Apie interviu išrašymo principus, kalbėtojų ir teksto kodus skaitykite čia.
________________________________________________________________________
Dėmesio! Spustelėjus ant logotipo sociolingvistika patenkama į svetainę sociolingvistika.lt. Norint grįžti į titulinį šio tekstyno puslapį, reikia naudoti viršuje ant nuotraukos esantį tekstyno logotipą.